Живот
8. November 2017 - 9:30

Четири лажици дневно и ракот исчезнува - познат руски научник го открива најмоќниот лек

Според рускиот научник, постои домашен лек кој го лекува ракот. Рецептот на рускиот научник, професорот Христо Мермерски, многумина го претставуваат како револуционарен лек, со кој наводно се излекувале од рак илјадници луѓе.

Ги прочистува крвните садови, го зајакнува срцето, го зајакнува имуниот систем, го прочистува црниот дроб, бубрезите, ја подобрува функцијата на централниот нервен систем…Наводно помага при сите видови рак.

Потребни состојки:

15 лимони

12 главици лук

1 кг мед

400 гр пченица

400 гр ореви

Подготовка:

400 гр пченица ставете во стерилна стаклена тегла, па додадете вода за да ја покрие. После 10-12 часа преку чиста газа процедете и добро измијте ги зрната.

После 24 часа треба да се добие  пченица со никулци со должина од 1-2 мм.

Заедно се мелат пченицата, оревите, лукот. Се мелат и 5 лимони со кората и се заедно се меша во емалјиран сад. Од останатите лимони се цеди само сокот и се додава во смесата. Се додава и медот и добро се меша додека компонентите не се соединат. Смесата се чува во стерилни тегли во фрижидер.

После 3 дена лекот е готов за конзумација.

Дозирање:

Лекот се конзумира 30 минути пред оброк и пред спиење.

За лечење рак – на секои 2 часа.