Свет
9. February 2018 - 17:18

Цел Пјонгчанг се врти за нив: Запознајте ја армијата на убавици од Северна Кореја која Ким ја испрати на Олимписките игри

Севернокорејските навивачки излегоа денеска на стадионот во Пјонгчанг пред почетокот на церемонијата на отварањето на Зимскиоте олимписки игри. 
 
На фесјбук објавени се фотографии од т.н. армија од убавици која севернокорејскиот лидер  Ким Џонг -ун ги испрати во Јужна Кореја. 
 
Голема група на девојки ќе им прават друштво на одбраните политичари и спортисти кој го сочинуваат ограничениот број на луѓето кои им било дозволено да ја напуштата Северна Кореја.