Балкан
20. February 2017 - 11:11

Брутално семејно насилство: Ја полил сопругата со бензин и ја претепал

Полицијата во Ваљево го уапси 56-годишниот В.С. под сомнение дека извршил семејно насилство.

Осомничениот се товари дека поранешниот сопруга ја полил со бензин и се заканувал дека ќе ја запил, а потоа и задал повеќе удари во главата и телото, нанесувајќи и телесни повреди.

Полицијата од Ваљево му одреди на осомничениот задржување од 48 часа.