Loading Video...
Ракомет
14. January 2021 - 19:56

Брестовац: Не очекува неизвесен дуел против Шведска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац очекува вечерва неизвесен дуел против фаворизираната селекција на Шведска која допатува ослабена на СП во Египет но сепак е селекција за респект. 

„ Сигурно дека се подготвувавме за настап на мундијалот но сепак ова е поинаква ситуација“ изјави македонскиот селектор. 
Шведска допатува на првенството без Екберг, Нилсен, двајцата Нилсон, Јепсон, Апелгрен, Арнесон, Линдског, Ване и Лагергрен.