Балкан
13. October 2021 - 14:03

Бразилка фатена на аеродромот во Загреб, со речиси еден килограм кокаин во нејзиното тело | ФОТО

Бразилка била фатена на аеродромот во Загреб „Фрањо Туѓман“ со речиси еден килограм кокаин во нејзиното тело, пренесува „Дневник.хр“.

Таа проголтала 74 капсули кои содржеле вкупно 990 грама кокаин, а биле откриени од членовите на граничната царинска испостава.