Македонија
12. November 2019 - 20:47

Битолчанец додека го чистел пиштолот се застрелал

Вчера околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка. С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.