Loading Video...
Свет
5. July 2019 - 19:26

Беснеат пожари на грчкиот остров Евија, уапсен еден осомничен

Три големи шумски пожари веќе втор ден ден беснеат на грчкиот остров Евија. Евакуирнаи се жителите на пет села. Грчката полиција соопшти дека уапсеила 64 годишен маж под сомнение дека подметнал еден од пожарите.