Фудбал
18. July 2015 - 16:52

„Баварците“ убедливо против Валенсија

Екипата на Баерн Минхен оствари сигурна победа против Валенсија од 4-1 на натпреварот одигран во Пекинг. 

На стадионот „Птичје гнездо“ пред 49 000 гледачи најистакнат играч на теренот беше Томас Милер со 2 погодоци а по еден постигнаа Филип Лам и извонредниот Алкантара. 
За Валенсија голот го постигна Родриго.