Македонија
27. November 2022 - 16:18

Батинци: Малолетник прободел друг малолетник

Малолетник прободел друг малолетник во Батинци.

- На 26.11.2022 во 14.20 часот било пријавено дека во село Батинци-скопско малолетник со остар предмет му нанел повреда на друг малолетник, со кого се познавале, информира МВР.

Се работи на целосно расчистување на случајот.