Фудбал
25. September 2019 - 10:00

Барселона го совлада Виљареал

Фудбалерите на Барселона го совладаа Виљареал во рамките на 6. коло од шампионатот во Шпанија со 2-1 и се вратија на победите по незгодниот пораз во претходното коло.
Уште во првите 15 минути Гризман и Артур го отворија резултатот со високо водство од 2-0 за тимот на Валверде но Санти Казорла со еврогол ги врати гостите во игра па Каталонците мораа до крајот да го бранат водството.
На овој меч повторно се повреди Лионел Меси што носи нова грижа за фановите на клубот.