Фудбал
7. August 2015 - 14:15

Бараж двојки за Лига Европа

Во Нион денеска беше извршена ждрепката за баражот за Лига Европа. Меѓу 44-те екипи се најде и амкедонскиот тим Работнички, а двојките за последната елиминациска фаза од ова натпреварување се:

Алтах - Белененсе            ,

Стеауа – Розенборг,

Викторија Плзен – Војводина,

Јаблонец – Ајакс,            

Молде – Стандард,

Жилина - Атлетик Билбао,                   

Зорја – Легија,                                                      

Милсами - Сент Етиен,

Јанг Бојс – Карабах,

ПАОК – Брондби,

Бордо – Каират,               

Динамо Минск – Салцбург,

Либерец – Хајдук,

Панатинаикос – Кабала,

Астра – АЗ, 

Краснодар – Хелсинки,

Лех – Видеотон,               

Рубин – Работнички,

Атромитос – Фенербахче,

Саутемптон – Митјиланд,

Одд - Борусија Дортмунд,

Тун - Спарта Прага.

Првите натпревари се играат на 20.август, а реванш дуелите на 27.август. Извлекувањето на групите за Лига Европа е на 28.август.