Живот
15. November 2019 - 15:01

Балашевиќ преживеа инфаркт

Славниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ преживеа инфаркт, пренесуваат српските медиуми. Тоа било причината за откажувањето на неколку негови концерти.

Според белградски „Курир“, тој моментално се наоѓа на Инститиутот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде е хоспитализиран и вградени му се стентови.

Легендарниот пејач и музичар се чувствува добро и наскоро ќе биде пуштен на домашно лекување, смируваат неговите најблиски.