Свет
31. July 2018 - 13:11

Бабичка го убила својот маж: Го фатила како гледа тоа што строго му го забранила, па и паднал мрак на очи

Жена од Америка во саботата е уапсена поради убиство на својот сопруг.
 
Патриција Хил (69) признала во полиција дека го убила својот 65-годишен сопруг Френк откако жестоко се расправале кога го фатила како гледа филм за возрасни. 
 
На полицијата раскажала дека кога се вратила дома, отишла до шупата, каде Франк гледал порно филм, а таа во минатото ја откажала претплатата на тој канал, но тој повторно ја уплатил. Бесна, му рекла да излезе надвор, што тој одбил.
 
Потоа се вратила во куќата го земала пиштолот со калибар 22 мм, се вратила во шупата и два пати го застрелала мажот, во нога, па во глава. Потоа ја повикала полицијата. 
 
Полицијата го пронашла Гренк Хил мртов во шупата. 
 
Патриша моментално е во притвор, каде без можност за кауција ја чека пресудата за убиството.