Македонија
10. February 2019 - 14:49

Баба од Скопје пријавила во полиција дека била нападната од својот дечко

Седумдесет и двегодишна скопјанка пријавила во полиција дека била нападната од нејзиното четири години помладо момче затоа што му раскинала.

Според информациите на МВР,  вчера во 10:15 часот во СВР-Скопје, Т.Д.(72) од Скопје пријавила дека претходниот ден во 20 часот во нејзиниот стан дошол В.Ц. (68), со кого претходно била во врска, и физички ја нападнал откако одбила да ја продолжат врската.