Живот
11. November 2016 - 10:15

Баба Милка ги чувала децата на Трамп - откри каков е навистина зад камерите

Баба Милка од Белград која сега има 85 години, ги чувала децата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп.

- Многу е добар и вреден, има добра душа. Не знае да ги мрази луѓето. Нема извештаченост, се е природно кај него. Многу ги сака Балканците, особено Србите и српската жена, вели баба Милка за Ало.рс.

Таа за Трамп работела цели осум години, како дадилка на неговите деца, и вели дека тој ја сметал не за помошничка, туку за член на семејството.

- Ги чував синовите на Трамп, Доналд и Ерик. Добро плаќаше, беше дарежлив. Супер ми беа тие осум години. Замислете, за секој роденден ми даваше 1.000 долари. Ги сакав многу неговите деца, а и тие мене, додава баба Милка.

Додава и дека Трамп се грижи за своите деца и тие секогаш му се приоритет. 

- Доаѓа дома, мие раце и веднаш се остава на свое место, па веднаш се фрла во прегратка на децата. Многу ги сака своите наследници. Ги држеше во скут и така разговараа. Прашуваше и мене како ми поминал денот, а и што правеле тие, вели Србинката.

Вели дека и е жал што се разделил од Ивана, бидејќи добро се согласувале. 

- Му посакувам среќа, ја заслужува, завршува бабата.