Македонија
23. јуни 2018 - 12:20

Автомобил удри во велосипедист - едно лице итно пренесено на скопските клиники

Автомобил удри во велосипедист кој бил итно пренесен  на скопските клиники. Како што информираат од МВР. вчера во 07,40 часот во Скопје, на ул.„Јустинијан Први“, пред фирма за градежни материјали се случила сообраќајна незгода помеѓу  патничко моторно возило “Шкода Фелиција“ со скопски регистарски ознаки  управувано од А. Г. (29) од Скопје и велосипед управуван од В. Б. (73) од Скопје, при што во незгодата велосипедистот се здобил со тешка телесна повреда (фрактура на лева клучна коска) и му била укажана лекарска помош во Клиничкиот центар во Скопје.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Скопје.