Македонија
2. September 2018 - 14:41

„Ауди“ се заби во „Форд Мондео“ кај Кичево - повредени две лица

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на македонските патишта, повредени две лица. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 09:30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево после с.Церово се случила сообраќајна незгода помеѓу: патничко моторно возило „Ауди“ со тетовски  регистерски таблици управувано од И.Љ. (34) од Тетово, патничко моторно возило „Форд Мондео“ со скопски регистерски таблици сопственост на МВР, управувано од Б.А.(38) и патничко моторно возило „Ауди“ со швајцарски национални ознаки управувано од К.К. (43) од Швајцарија. Во незгодата И.Љ. и Б.А. се здобиле со повреди.

На местото на настанот извршен бил увид од страна на јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гостивар, а во присуство на припадници на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

Се работи на целосно расчистување на случајот.