Фудбал
2. јуни 2020 - 9:08

„А.Систина“ најави кривични пријави за ФК Шкупи

„Аџибадем Систина“ најави кривична пријава против ФК Шкупи кои јавно преку соопштение одбија да се тестираат за „Ковид-19“ бидејќи се сомневале во тестовите на болницата. Од „Аџибадем Систина“ најавија дека ваквиот потег на клубот го нарушува угледот на болницата која преку Синдикатот на фудбалери врши безплатно тестирање на сите фудбалери во земјава.
 
Шкупи со ваква рекција излезе по позитивните тестови во редоивте на Шкендија и Ренова. Чаирчани уште немаат официјално соопштено каде ќе се тестираат, има најави дека и Струга ТЛ нема да се тестира во „Аџибадем Систина“. Останатите тимови се тестираа, но за жал само во екипите од Тетово се појавија позитивни резултати на коронавирус кај шест лица.
Sportmedia.mk