Македонија
21. August 2019 - 12:31

Арсовски: Јавното обвинителство очигледно не сака да го расчисти случајот „Рекет“, туку да скрие докази

Четири месеци Јавното обвинителство на Рускоска и Јовески ги имаат снимките за случајот „Рекет“, но уште не презема ништо, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

- Очигледно ЈО не сака да го расчисти случајот „Рекет“, туку да скрие докази. Вчерашниот ден и сведочењето на Катица Јанеца е доказ дека власта сака да го скрие криминалот. Зошто Катица Јанева, ако е невина дојде со адвокат кој инаку е еден од бранителите во случајот „Империја“, рече портпаролот на партијата Димче Арсовски.

Катерина Нешкова