Македонија
11. August 2019 - 15:12

Арачиновец приведен за криумчарење на 22 мигранти кај Демир Капија

Вчера околу 15,00 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ и ПС за граничен надзор „Михајлово“ во близина на Демир Капија, кај месноста викана .„Острово“ пронашле 22 лица мигранти (20 од Пакистан и 2 од Бангладеш).

Во врска со случајот, приведен е А.Љ. од Арачиново и одземено е возилото „Aуди A-6“ со скопски регистарски ознаки.

Се работи на расчистување на случајот.