Македонија
9. November 2019 - 15:48

Апсње на граничниот премин „Деве Баир“

Апсење на граничниот премин Деве Баир, полицијата лиша од слобода државјанин на Бугарија. Според инфомациите на МВР, вчера  во 21.35 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен М.М.А.(45) од Република Бугарија, поради тоа што при контрола приложил фалсификувана возачка дозвола. Тој бил предаден во Полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.