Македонија
8. October 2019 - 10:41

Апсење во скопско Арачиново

Апсење во скопското село Арачиново. Според информациите на МВР, вчера во 22.10 часот полициски службеници од СВР Скопје, во с. Брњарци ги лишиле од слобода Б.Б.(19) и Е.Б.(24), двајцата од с.Арачиново, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.