Македонија
18. јуни 2018 - 11:05

Апсење на скопскиот аеродром

 Вчера во 19:30 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето А.Х. (28) од село Вејце, тетовско, се наоѓа на листата со мерка „А”-апси по наредба од Основен Суд-Тетово. Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.