Македонија
31. January 2018 - 10:49

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром.

- На 30.01.2018 година во 04.50  часот на Граничен премин аеродром „Александар Велики“ Скопје, на излез од Република Македонија, по извршена пасошка контрола поради сомнение за „фалсификување“ на италијанска лична карта приведен е Д.Б.(33) од Драч – Албанија, соопштуваат од МВР.

Полицијата работи  на расчистување на случајот.