Македонија
27. May 2019 - 11:16

Апсење на преминот „Табановце“

Вчера во 16 часот во Полициската станица за Граничен премин Табановце, од слобода бил лишен 33-годишниот У.Б. од село Желино, тетовско, затоа што се наоѓал на СТОП-Листа за издржување казна затвор. 

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.