Македонија
23. јуни 2022 - 16:10

Апасиев: Колку треба да си жалче за да „одбиеш“ француски предлог откако веќе си попил ново бугарско вето

Лидерот на Левица Димитар Апасиев реагираше на социјалните мрежи по изјавата на Ковачевски дека не го прифаќа францускиот предлог.

„Колку треба да си недоветно жалче, ко божемски да "одбиеш" француски предлог, откако веќе си попил ново бугарско ВЕТО, два саата претходно!? p.s. Ко у вицон: "Бато бе, ај доста ме бранеше"! Ах бе Таче бе“, напиша Апасиев на Фејсбук.