Тенис
17. January 2017 - 11:26

AО: Надал ја мина првата пречка

Рафаел Надал во три сета го елиминира Флоријан Мајер и се пласира во следната рунда на Австралиан Опен.

Шпанецот сепак не беше убедлив како што говори резултатот. По сетови 6-3,6-4 и 6-4.
Негов противник во следното коло ќе биде Марк Багдатис кој доби предаден меч од Михаил Јужњи кој се откажа во 2.сет.