Македонија
16. јуни 2018 - 13:33

Албански државјанин уапсен во Радовиш

Вчера вечер во 20.00 часот во Полициската станица Радовиш, поради сторен прекршок по член 153 став 1 точка 6, а спротивно од член 100 став 1 точка 6 од Закон за странаци, бил приведен С.С. (54) од Република Албанија.

Тој бил задржан во полициската станица за понатамошна постапка.