Македонија
20. October 2019 - 11:29

Албанец направил бункер во својот автомобил за да сокрие 11 килограми марихуана - уапсен на „Богородица“

Вчера во 15.00 часот на Граничен премин „Богородица“, од слобода бил лишен М.М(26) од Република Албанија, кај кого при преглед на патничко моторно возило„мерцедес Е270“, со албански национални ознаки, во специјално направен бункер службеници на Царинската управа пронашле 13 пакувања марихуана, со вкупна тежина од 11 кг. По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.