Македонија
12. April 2016 - 20:57

Ахмети: Одлуката на Иванов е избрзана

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва изјави дека одлуката на претседателот Ѓорге Иванов е избрзана и непромислена.

- Сметам дека одлуката на Иванов е избрзана и непромислена и една таква одлука од т.н. претседател, нелегитимен претседател, за нас нема легитимност, изјави Ахмети по средбата со словенечкиот и со хрватскиот претседател Борут Пахор, и Колинда Грабар Китаровиќ, кои престојуваат во работна посета на Македонија.