Македонија
29. November 2022 - 15:55

Аеродром: Малолетничка со остар предмет ја нападнала мајка ѝ

Малолетничка со остар предмет ја нападнала својата 38-годишна мајка и ѝ нанела повреди по претходна расправија.

- На 28.11.2022 во 19.00 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека околу 18.30 часот во дом на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, малолетничка со остар предмет ја нападнала својата 38-годишна мајка и ѝ нанела повреди, информира МВР.

Од министерството информираат дека полициски службеници и претставници на Меѓуопштинскиот центар за социјални работи, во координација со Јавен обвинител за малолетници, излегле на местото и, по преземени мерки, малолетничката и нејзината мајка биле сместени во здравствени установи за понатамошно лекување.