Македонија
28. October 2020 - 9:27

830 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 830 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.