Македонија
16. August 2022 - 13:11

71 годишен маж од Битола излетал со своето возило надвор од коловозот

На 16.08.2022 во 04.00 часот било пријавено дека на експресен пат Крупиште – Кочани, во близина на клучката Крупиште – Пробиштип, патничко возило „сеат толедо“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(71) од Битола, излетало надвор од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.