Македонија
26. February 2021 - 9:35

401 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 401 прекршоk.Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.