Здравје
22. August 2015 - 10:04

4 лажички од овој лек и ракот самиот се повлекува

Репецтoт на рускиот научник, професорот Христо Мермерски, многу го претставуваат како револуционерен лек, со кој наводно се излекувани илјадници луѓе од рак. „Тоа е храна за лекување на цел организам, а ракот во таков организам сам се повлекува“, рекол тој во своите предавања.

Тајната е во тоа што оваа смеса наводно ги чисти вените, го лекува срцето, го обновува имунитетот, го чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така, ја подобрува работата на мозокот и памтењето, чува од инфаркт и доведува до излекување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многу говорат и дека се  работи за најдоброто средство против сите видови рак.

Состојки:

15 свежи, здрави БИО лимони, 12 глави свеж лук, 1 кг домашен мед, 400 грама проникнато жито (млада зелена пченица) и 400 грама свежи ореви.

Подготовка на проникната пченица: 400 грама пченица ставете во зовриен стаклен сад. Прелијте со вода да отстои, најдобро преку ноќ. После 10-12 часа, преку чиста газа исцедете ја водата и добро измијте ги зрната, па пак процедете низ газа.

Во садот оставете ја исцедената пченица да отстои 24 часа. После тоа ќе добиете пченични никулци, со должина од 1-2 милиметри.

Подготовка на лекот: Сомелете ја заедно проникнатата пченица, ореви и исчистени главици лук. Сомелете и 5 лимони со кора, па се заедно измешајте. Од останатите 10 земете само сок и измешајте со останатата мешавина, додека смесата не стане хомогена.

Додајте го медот и долго мешајте со дрвена лажица, па ставете во стаклен сад. Оставете да отстои 3 дена во фрижидер, па тогаш може да почнете со конзумирање.

Примена: Оваа храна се зема 30 минути пред доручек, ручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земјате по една до две лажички секои два часа.

Професор Мермерски вели дека рецептот гарантира здравје и долг живот, како и излекување од рак, зачување на свежината на телото, младоста и енергијата.

„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати, и билни масти. Затоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои го одржуваат телото здраво, а доведува и до излекување од рак целосн“, истакнал докторот.