Македонија
14. јуни 2024 - 8:02

37 годишна жена изврши двојно убиство во Кратово

Во Кратово синоќа се случило двојно убиство – приведена е 37-годишна жена откако со нож ги убила сопругот и свекорот..

Причината за убиството се уште не е познато, но се верува дека била семејна кавга.

Жената е приведена во полициска станица а наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.