Балкан
14. January 2021 - 10:38

22-годишик убиен во Нов Белград - славел Стара нова година во стан, па татко му го пронашол во локва крв

22-годишниот И.Т. кој синоќа бил тешко ранет почина во Ургентниот центар во Белград како последица од прободување, а неговиот татко го пронашол на плочник пред зграда во Нов Белград.

Момчето, кое во тој момент давало знаци на живот, префрлено било со приватен автомобил во Ургентниот центар, но половина час подоцна дежурната екипа констатирала смрт.

Според првите информации од истрагата И.Т. имал убодни рани во пределот на главата.

И.Т. според неофицијални информации вечерта ја поминал во еден стан во Нов Белград каде наводно била организирана забава по повод прослава на стара Нова година.

Засега не е познато што се случувало на забавата и како момчето се здобило со убодните рани.