Македонија
10. March 2021 - 15:56

21-годишник од с.Дебреште се обидел да изврши обљуба врз малолетно девојче

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против О.М.(21) од с.Дебреште, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Пријавениот, во своето возило допирал малолетно девојче и се обидел да изврши обљуба над неа.