Фудбал
17. November 2015 - 10:01

13ч: Македонија- Либан

Македонската фудбалска репрезентација попладнево во 13ч на Филип Втори го игра и вториот контролен дуел од ноемвриската програма. Доаѓа релативно непознатата селекција на Либан која имаше одличен настап во азиските квалификации за СП. 

Македонската фудбалска јавност со внимание  го очекува овој меч кој треба да ни донесе уште една победа по триумфот над Ц.Гора.