Фудбал
21. јуни 2016 - 10:02

Зоран Мамиќ замина од Динамо Загреб

Противникот на Вардар во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, Динамо Загреб, остана без првиот тренер Зоран Мамиќ, кој заминува во Саудиска Арабија.
 
Динамо Загреб сеуште не ја потврдил оваа информација, но трансферот на Мамиќ го објави неговиот нов клуб Ал Наср.
 
„Официјално објавуваме дека клубот успешно ги заврши преговорите со нашиот нов тренер Зоран Мамиќ“.
 
Мамиќ од позицијата спортски директор, на која мина шест години, во 2013 година стана прв тренер на Динамо, во неговиот мандат клубот освои три титули во првенството и две во Купот.
 
Хрватските медиуми шпекулираат дека Златко Крањчар или Ненад Бјелица.