Балкан
6. September 2017 - 21:33

Зона на самракот во Србија: Јована фатила мажот во кревет со соседот Перица и го претепала двајцата

Во понеделникот во претпладневните часови, Јована С. му нанела тешки телесни повреди на сопругот Милош С. од Аранѓеловац кога го фатила во прељуба.

Според наводите на полицијата, Јован С. го фатила својот сопруг Милош С. во љубовен клич во раните утрински часови, а потоа му нанела тешки телесни повреди. Јована тоа утро тргнала на работа, но по доаѓањето се сетила дека не го зела паричникот и по половиан час се вратила до куќата да го земе.

Кога влегла во станот, слушнала чудни звуци, а потоа својот сопруг кој тоа утро стигнала рано од пат, а бил возач на камион, го видела во брачниот кревет како води љубов со својот сосед Перица.

Во афект сопругата ја зела метална дршка од усисивачот и му задала низа удари, а не го поштедила ниту неговиот љубовник.

-Да затекнав било што друго ќе ми беше полесно. Да ме мамеше со некоја соседка, пријателка не би се налутила толку. Тоа се вообичаени работи во бракот. Но дека маж ми е хомосексуалсец, тоа не би моежла да поверувам ниту во најлудите соништа. Ова е големо разочарување за мене. Милош за мене беше поим за машкост, а кога го слушнав Перица како му вели „Мацо моја“ и го гали по глава додека водат љубов, во мене предизвика напад на бес, и не гледав каде удирам, изјави за Ало.рс сопругата Јована.