Спорт плус
14. February 2018 - 11:46

ЗОИ: Поради силен ветер слаломот одложен за петок

Една од најактрактивните дисциплини на ЗОИ, слаломската трка во женска конкуренција е одложена за во петок иако требаше да се вози денеска поради силен ветер.
Ова е нов проблем за организаторот откако претходно имаше одложување на трките во спуст и велеслалом.