Спорт плус
22. February 2018 - 11:19

ЗОИ 2018: Ристовски без пласман и во слалом

Македонскиот скијач Антонио Ристевски остана без пласман и во слаломската олимписка трка. 
 
Откако не го заврши велеслаломот, Ристевски не уепеја да ја заврши и слаломската трка, односно беше еден од 54-цата скијачи од вкупно 106 кои стартуваа, а кои не успеаа да финишираат.
 
Првото место му припадна на 35-годишниот Швеѓанец, Андре Мирер кој стана најстариот олимписки шампион во историјата на алпското скијање.