Македонија
25. February 2020 - 15:03

Жител од Кучевиште злоставувал малолетнички, родителите пријавиле во полиција

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П. од с.Кучевиште. Истиот ден околу 20.10 часот, 41-годишен маж од скопско село пријавил дека околу 11.15 часот во с.Кучевиште неговата малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.