Балкан
31. March 2016 - 20:37

Жената која киднапираше 3-годишно дете си ги исече вените во затвор

 
Французинката Сандрин Бранш Емелин која заедно со својот сопруг ја киднапира 3-годишната Маша од Белград и го крена регионот на нозе, се обидела да си ги пресече вените во затвор.
 
Обидот за самоубиство се случил во затворската болница каде киднаперката земала жилет и си ги пресекла вените. На жената и се слошило и паднала, а откако ја сместиле во болницата, искористила прилика за да посегне по својот живот.
 
Адвокатот на обвинетата потврди дека таа посегнала по својот живот.Тој информира дека сега со интервенцијата на лекарите е спасена.