Македонија
13. January 2019 - 14:42

Жена пронајдена почината во својот стан

На 12.01.2019 година во 15,20 часот во СВР-Битола било пријавено дека на улицата “Кланица“ во сопствениот стан била пронајдена почината М.С.(80).

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција.