Македонија
1. July 2018 - 11:25

Железничка несреќа - воз удри во автомобил

Воз удри во автомобил, за среќа повредени нема.

- На 01.07.2018 година во 03,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека помеѓу железничката станица Миладиновци и железничката станица Илинден товарен воз кој сообраќал на релација од Табановце кон Скопје Југ удрил во патничко моторно возило „Опел Корса“ со скопски регистерски таблици оставено на пругата од страна на непознато лице. Повредени лица нема причинета е само материјална штета.        Патничкиот и товарниот соораќај на тој дел од пругата бил во прекин од 03,10 до 05,45 часот поради вршење увид на местото на настанот, соопштуваат од полицијата.