Кошарка
2. March 2017 - 15:50

Жалгирис - Фенербахче на отворањето на 24.коло во Евролигата

 
 
 Со натпреварот во Каунас од 18 часот во кој Жалгирис го пречекува тимот на Фенербахче вечер ќе биде отворена 24-тата рунда во кошаркарската Евролига.
 
Во Истанбул 45 минути подоцна ќе започне средбата меѓу Галатасарај и лидерот на табелата Реал Мадрид, а од 19 часот закажан е почетокот на дуелот Црвена звезда – Бамберг.  
 
Во Тел Авив во терминот од 20 часот и 5 минути Макаби го пречекува Олимпијакос, додка последниот натпревар од денешната програма ќе се игра во Виторија од 21 часот меѓу Басконија и Армани Милано.  
 
Двојките за утре се: Уникс Казан – Анадолу Ефес (17 часот), Дарушафака – Панатинаикос (18:15) и Барселона – ЦСКА Москва (21:00).  
 
Табела: Реал Мадрид 18-5 (победи-порази), ЦСКА Москва 17-6, Олимпијакос 16-7, Фенербахче 15-8, Панатинаикос 14-9, Црвена звезда 13-10, Анадолу Ефес 12-11, Басконија 12-11, Дарушафака 11-12, Жалгирис 10-13, Барселона 9-14, Бамберг 8-15, Макаби Тел Авив 8-15, Уникс 7-16, Галатасарај 7-16, Армани Милано 7-16.