Македонија
20. September 2017 - 11:17

Земјотрес во Охрид - епицентарот на 10 километри источно од градот

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала утринава е почувствуван во Охридскиот регион.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот е регистриран во 8:49 часот, а епицентарот бил на 10 километри источно од Охрид.