Свет
10. August 2017 - 9:02

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени

Земјотрес со интензитет од 4,9 според Рихтеровата скала беше регистриран во реон на јапонскиот град Токио.

Нема информации за жртви ниту е дадено предупредување за цунами.

Потресот бил во префектурата Чиба, источно од Токио.